مباريات غدا 14/7/2011
[LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=Red]Thursday, 14th July[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black]
World Football Challenge - (Foxborough, Massachusetts)[/FONT] [FONT=Arial Black]
New England-Manchester United[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 01:00 Digi Sport (cze/svk) [/FONT] [FONT=Arial Black]
Digi Sport (hungary)
MUTV
SuperSport 7 (za)
Copa America 2011 - Group B[/FONT] [FONT=Arial Black]
Brazil-Ecuador[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 01:45 A Haber [/FONT] [FONT=Arial Black]
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 1
C+ Fotball (norway)
C+ Liga (spain)
C+ Sport 1 (denmark)
C+ Sport 1 (sweden)
C+ Urheilu (finland)
ESPN (uk/ireland)
NTV+ Football
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Calcio 5
Sky Sport 1 (italy)
Sport TV1
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
TV+ (bulgaria)
TVP Sport
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ DigitAlb HD4
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Calcio HD5
~ Sky Sport HD1 (italy)
~ Sport TV HD
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Shakhtyor Karagandy-St Patrick's Athletic[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 14:00 El Arna[/FONT] [FONT=Arial Black]
Friendly Club Match[/FONT] [FONT=Arial Black]
Vaslui-Lech Poznan[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 15:00 Digi Sport 1 (romania) [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Slask Wroclaw-Dundee United[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 15:45 Polsat Futbol [/FONT] [FONT=Arial Black]
Polsat Sport
Premier Sports UK
~ Polsat Sport HD
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Metalurgi Rustavi-Irtysh Pavlodar[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 16:00 1TV (georgia) [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Rudar Pijevlja-Austria Vienna[/FONT] [FONT=Arial Black]
(i) RTCG 2 (terrestrial only)[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 17:00 ORF Eins [/FONT] [FONT=Arial Black]
~ ORF Eins HD
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Tauras-ADO Den Haag[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 17:00 Eredivisie Live 1 [/FONT] [FONT=Arial Black]
Friendly Club Match[/FONT] [FONT=Arial Black]
Anzhi-Schalke 04[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 17:30 NTV+ Football [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Anorthosis Famagusta-Gagra[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 18:00 1TV (georgia) [/FONT] [FONT=Arial Black]
Alfa TV (cyprus)
Friendly Club Match[/FONT] [FONT=Arial Black]
Chemnitz-Werder Bremen[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 18:30 Sport 1 [DSF] [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Maccabi Tel Aviv-Khazar Lenkoran[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 18:30 YES Sport 1 [/FONT] [FONT=Arial Black]
Friendly Club Match[/FONT] [FONT=Arial Black]
Rapid Bucharest-Dunfermline[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 18:30 Digi Sport 1 (romania) [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Linfield-BATE Borisov[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 18:50 S4C Digital [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Olimpija-Bohemians[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:00 Slovenia TV2 [/FONT] [FONT=Arial Black]
Friendly Club Match[/FONT] [FONT=Arial Black]
Fenerbahce-Twente[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:00 Eredivisie Live 1 [/FONT] [FONT=Arial Black]
Euro Futbol
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Kecskemet-Aktobe[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:15 Digi Sport (hungary) [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Liepajas Metalurgs-Salsburg[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:30 ORF Eins [/FONT] [FONT=Arial Black]
~ ORF Eins HD
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Juvenes/Dogana-Rapotnicki[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:45 Premier Sports UK [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Crusaders-Fulham[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 20:15 Sport TV1[/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Metalurg Skopje-Lokomotiv Sofia[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 19:45 Kanal 5 (macedonia) [/FONT] [FONT=Arial Black]
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)[/FONT] [FONT=Arial Black]
Hafnarfjordur-Nacional Madeira[/FONT] [FONT=Arial Black]
ko: 20:15 Sport TV1 [/FONT] [/LEFT]